עכביש המים מון-מון
התרשמות קצרה מאחד מסרטי מוזיאון סטודיו ג'יבלי, מתוך סיקור מקיף של המוזיאון אותו פרסם דורון פישלר במגזין "טיים אאוט תל-אביב"
(הביקורת הקצרה הזאת מצוטטת מתוך הכתבה "מסעותי עם טוטורו" של דורון פישלר, שהתפרסמה במגזין "טיים-אאוט תל-אביב" ב-19 בנובמבר, עמ' 228):

"האטרקציה האמיתית של המוזיאון נמצאת בקומת המרתף: אולם קולנוע זעיר, בעל מושבים בגובה המתאים לילדים, המקרין סרטים קצרים. אלה הם סרטים באורך של כ-15 דקות שאותם ביים והפיק מיאזאקי עצמו. הם לא מוקרנים - ועל פי דרישת הבמאי לא יוקרנו - בשום מקום אחר בעולם. עבור מיאזאקופיל, אין מתסכל מהמחשבה שקיימים לא פחות משישה סרטים של המאסטר שלא ראית, והצפיה בהם רק חיזקה את התסכול הזה. 'מון-מון עכביש המים' הוא יצירת מופת קטנה, ולטעמי הוא עולה על שני סרטיו הארוכים האחרונים של מיאזאקי. הסרט עוסק בעכביש קטן ומגושם המתאהב ביתושה אלגנטית וחיננית, מה שמזכיר את החלק הראשון של 'וול-E', וגם כאן הרומן כולו מתרחש ללא מילים (מה שהתאים לי בתור 'גייג'ין' שלא מבין יפנית).
בתוך שניות הסרט משיג הזדהות מוחלטת עם דמויות לא-אנושיות בעליל. המוסיקה נפלאה, והמרשים ביותר - הסרט כולו, על סיפור האהבה וסצינות האקשן שבו, מתרחש בשלולית זעירה. זהו סרט שהיה יכול לעשות רק מי שישב זמן רב לצד נחלים קטנים והקדיש תשומת לב לכל יצור זעיר המנהל שם את חייו הזעירים."
מאת דורון פישלר